W trosce o czyste powietrze. Plastik nie do pieca – piec nie do plastiku.

boberek kosz

Szanowni Państwo,

problem zanieczyszczenia powietrza doskwiera szczególnie w sezonie grzewczym.

Niestety, świadomość negatywnych skutków spalania m.in. plastików w piecach czy przydomowych kotłowniach jest w społeczeństwie ciągle bardzo niska.

Dlatego zachęcamy do walki z tymi negatywnymi praktykami poprzez włączenie się do cyklicznej kampanii edukacyjno-społecznej, realizowanej przez Fundację PlasticsEurope Polska pt.
Plastik nie do pieca – piec nie do plastiku”.

Główne przesłanie tej kampanii ma uświadomić, że – spalając plastik – nie tylko marnujemy surowiec do recyklingu, ale także emitujemy do powietrza pyły i inne szkodliwe substancje, przyczyniając się do zwiększenia zanieczyszczenia powietrza w najbliższym otoczeniu, szkodząc sobie i innym.

-Czy wiesz, że spalanie odpadów w tym m.in. plastików w domowych piecach jest niezgodne z prawem?

-Czy zdajesz sobie sprawę, jakie konsekwencje dla zdrowia i środowiska niesie za sobą to negatywne zjawisko?

Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem, zadbajmy o siebie i nasze środowisko!

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami Fundacji PlasticsEurope Polska, przygotowanymi w ramach kampanii pt. „Plastik nie do pieca – piec nie do plastiku”.

Plastik_nie_do_pieca_komunikat prasowy_23_11_2020_final

Więcej informacji w załączniku oraz na:

https://www.plasticseurope.org/pl/newsroom/aktualnosci/plastik-nie-do-pieca-piec-nie-do-plastiku

plastik

Badania mammograficzne.

Stała kontrola piersi daje ogromną szansę wykrycia wczesnych zmian i zastosowania leczenia, dlatego serdecznie zapraszamy do mammobusu w Nowogrodzie Bobrzańskim dnia 15.01.2021 r. i 18.01.2021 przy Urzędzie Miejskim ul. Słowackiego 11.

Zapraszamy wszystkie Panie między 50 a 69 rokiem życia (1971-1952r. ) na bezpłatne badanie mammograficzne refundowane przez NFZ, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie wykonywały tego badania w ramach programu profilaktyki raka piersi.

Drogie Panie, jeżeli nie pamiętacie kiedy ostatni raz miałyście wykonywane badanie zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu: 68 41 41 411, a my to sprawdzimy i zarejestrujemy na badanie.

Rejestracji można dokonać również online poprzez naszą stronę internetową www.diagnostyk.pl.

100. urodziny mieszkanki gminy Nowogród Bobrzański

100 lat
Dnia 20 listopada 2020r. mieszkanka gminy Nowogród Bobrzański – Pani Katarzyna Husak ukończyła 100 lat.

Sto lat to piękny wiek, który osiągają nieliczni. Z tej okazji gratulacje i życzenia zdrowia, pomyślności oraz nieustającej pogody ducha Dostojnej Jubilatce przekazał Burmistrz Gminy Nowogród Bobrzański Paweł Mierzwiak. W związku z obecną sytuacją epidemiczną, życzenia w imieniu Pani Katarzyny odebrała córka.

Burmistrz przekazał również list gratulacyjny Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego oraz Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka.

 

 

Kolorowanka dla dzieci „Boberek uczy bezpieczeństwa”

boberek uczy bezpieczeństwa Poniżej do pobrania wspaniała kolorowanka dla dzieci „Boberek uczy bezpieczeństwa” którą zilustrował dla nas Grzegorz Rafał Hadzicki „Storknest” w ramach projektu  „Boberek uczy bezpieczeństwa”, plik w formacie pdf do samodzielnego wydruku, w rolach głównych maskotki gminne bobry Boguś, Basia, Bolek, Blanka.

Patronem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Fiber, a Realizatorem grupa „Pomocne Boberki”. Projekt sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014 – 2020 w ramach zadania „Startuj z FIO- lubuskie lokalnie”.

pobierz pdf

logotyp

Komunikat- w sprawie przydatności wody do spożycia w miejscowości: Drągowina, Kotowice, Skibice, Przybymierz i Sobolice z wodociągu publicznego w Pielicach.

spółka wodno ściekowaK O M U N I K A T
Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Zielonej Górze
z dnia 19.11.2020 roku w sprawie warunkowej przydatności wody
do spożycia w miejscowości Drągowina, Kotowice, Skibice, Przvbvmierz, Sobolice zaopatrywanych z wodociągu publicznego w Pielicach (gm. Nowogród Bobrzański) Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny
W Zielonej Górze, na podstawie sprawozdania z badań próbek wody pobranych z ww. wodociągu informuje, iż jakość wody uległa pogorszeniu pod względem bakteriologicznym i nie spełnia wymagań określonych w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. W sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz.U. z 2017 r., poz. 2294 Z późn. zm.) Z uwagi na podwyższona ogólną liczbę mikroorganizmów w 22±2°C na sieci wodociągowej.

 

W związku z powyższym woda do celów konsumpcyjnych,
tj. do picia, przygotowywania posiłków i potraw, do mycia i płukania warzyw i owoców, do produkcji żywności, mycia naczyń i powierzchni mających kontakt z żywnością, a także do kąpieli noworodków powinna
być używana wyłącznie
po przegotowaniu.
Woda może być wykorzystywana do innych celów socjalno – bytowych, higienicznych i domowych, a także do urządzeń sanitarnych(WC)

Administrator wodociągu został zobowiązany do podjęcia działań naprawczych celem
doprowadzenia jakości wody do obowiązujących wymagań.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zielonej Górze

Powyższe informacje obowiązują do czasu odwołania

 

KONKURS: GMINA O NAJWYŻSZYM ODSETKU SPISANYCH GOSPODARSTW ROLNYCH W KANALE SAMOSPISU

konkursUprzejmie informujemy, że Główny Urząd Statystyczny realizuje Konkurs na gminę o najwyższym odsetku spisanych gospodarstw rolnych w kanale samospisu w ramach działań promocyjnych na rzecz Powszechnego Spisu Rolnego.
Uczestnikami konkursu mogą być gminy na terenie, których znajdują się gospodarstwa rolne objęte
Powszechnym Spisem Rolnym w 2020 r., a ich użytkownicy dokonają samospisu internetowego w okresie od 1 września do 30 listopada 2020r. Zgłoszenia przyjmowane są do 25 listopada br.
Zaproszenie do wzięcia udziału w Konkursie Prezesa GUS-sig
Regulamin Konkursu wraz z załącznikami
Lista Urzędów Statystycznych

Informacja – roboty drogowe – Kotowice ul. Zimna

informacjaW dniu jutrzejszym tj. 18.11.2020 r. od godzin porannych do godzin wieczornych zostanie zamknięta ulica Zimna w miejscowości Kotowice.

Zamknięcie drogi związane jest z wykonaniem zabiegu powierzchniowego utrwalenia na całej szerokości jezdni.

Komunikat ZGKiM – zbiórka odpadów wielkogabarytowych

baner zgkimKomunikat Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Nowogrodzie Bobrz. Sp. z o o

UWAGA mieszkańcy miejscowości:
KOTOWICE, PRZYBYMIERZ, SKIBICE, DRĄGOWINA, SOBOLICE, BIAŁOWICE, DOBROSZÓW MAŁY, DOBROSZÓW WIELKI, POPOWICE, CIESZÓW I KRZYWA.
Planowany na dzień 16 i 17 listopada 2020r odbiór odpadów wielkogabarytowych zostaje ODWOŁANY i przeniesiony na miesiąc grudzień 2020r. Powodem przeniesienia terminu jest duże zagrożenie epidemiologiczne SARS CoV- 2 a co za tym idzie zakażenie pracowników jak i mieszkańców.
O nowych terminach zostaniecie Państwo zawiadomieni.
Za utrudnienia przepraszamy.

Porządek obrad XXIX sesji Rady Miejskiej zaplanowanej na dzień 12 listopada 2020r.

rada miejska baner

Zawiadomienie o zwołaniu na dzień 12 listopada 2020r. (czwartek) o godz. 16:00 XXIX sesji Rady Miejskiej Nowogrodu Bobrzańskiego.

Transmisje z sesji na żywo dostępne są na kanale YouTube Urzędu Miejskiego: https://www.youtube.com/channel/UCXL5OtcR1646xyqnpJj9Bvg
Klauzula informacyjna: Klauzula sesja Rady Miejskiej

 

 

 

Informujemy, że w związku zaistniałą sytuacją epidemiologiczną związaną z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-COV-2 sesja Rady Miejskiej Nowogrodu Bobrzańskiego w dniu 12 listopada 2020 r. odbędzie się w trybie on-line i będzie transmitowana na kanale YouTube Nowogrodu Bobrzańskiego pod adresem: https://www.youtube.com/channel/UCXL5OtcR1646xyqnpJj9Bvg

Dnia 10.11.2020 roku kasa czynna do 12:15

informacjaUwaga! 

dnia 10.11.2020 roku kasa Urzędu Miejskiego będzie czynna do godziny 12:15

za utrudnienia przepraszamy.

 

UWAGA! do wygrania laptopy, tablety, dyski przenośne.

spis rolnyZachęcamy rolników do spisania się on-line można wygrać ciekawe nagrody! 😀💻🖥

co trzeba zrobić?:

wystarczy że spiszesz się przez internet: https://spisrolny.gov.pl/ 

i zarejestrujesz na stronie loterii ➡️ https://loteria.spisrolny.gov.pl

więcej na stronie : https://www.facebook.com/UStatZielonaGora

 

Komunikat- w sprawie przydatności wody do spożycia w miejscowości: Drągowina, Kotowice, Skibice, Przybymierz i Sobolice z wodociągu publicznego w Pielicach.

spółka wodno ściekowa

UWAGA MIESZKAŃCY KOTOWIC, DRĄGOWINY, SOBOLIC, PRZYBYMIERZA ORAZ SKIBIC

Pomimo przeprowadzenia czynności polegających na przywróceniu bezwarunkowej przydatności wody do spożycia i otrzymaniu pozytywnych
Wyników W tym zakresie, to niestety wyniki ponownych badań kontrolnych otrzymane W dniu 05-11-2020 r. wykazały pojawienie się W sieci wodociągowej pojedynczych bakterii grupy coli.
Wzmożona kontrola jakości Wody pozwoliła na bezzwłoczne przekazanie Państwu informacji o jej Warunkowej przydatności do spożycia.
W związku z zaistniała sytuacją kontynuowana będzie dezynfekcja sieci z planowanym poborem próbek Wody do badań na dzień 12-1 1-2020 r. Czas badania laboratoryjnego badania wynosi 72 godziny, co oznacza, że wyniki jakości wody będą znane 16-11-2020 r.
Podczas dezynfekcji sieci można zaobserwować wyczuwalny zapach chloru, jednakże ta niedogodność jest niezbędna W celu osiągnięcia prawidłowych parametrów wody. Prosimy o przestrzeganie zaleceń zawartych W komunikacie wydanym przez PSSE W Zielonej Górze.

Przepraszamy za powstałe utrudnienia i niegodności związane
z przygotowaniem wody do spożycia.
Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 604 950 013

Dyrektor Spółki Wodno-Sieciowej

Miasta i Gminy Nowogród Bobrzański

Tomasz Pierzchalski

Porządek obrad XXVIII sesji Rady Miejskiej zaplanowanej na dzień 05 listopada 2020r.

rada miejska baner

Zawiadomienie o zwołaniu na dzień 05 listopada  2020r. (czwartek) o godz. 16:30  XXVIII sesji Rady Miejskiej Nowogrodu Bobrzańskiego.

Transmisje z sesji na żywo dostępne są na kanale YouTube Urzędu Miejskiego: https://www.youtube.com/channel/UCXL5OtcR1646xyqnpJj9Bvg
Klauzula informacyjna: Klauzula sesja Rady Miejskiej

 

 

 

Informujemy, że w związku zaistniałą sytuacją epidemiologiczną związaną z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-COV-2 sesja Rady Miejskiej Nowogrodu Bobrzańskiego w dniu 5 listopada 2020 r. odbędzie się w trybie on-line i będzie transmitowana na kanale YouTube Nowogrodu Bobrzańskiego pod adresem: https://www.youtube.com/channel/UCXL5OtcR1646xyqnpJj9Bvg

„Tak powstawała Niepodległa”

flaga „Tak powstawała Niepodległa” – bezpłatna wystawa do pobrania.

Ekspozycja składa się z 11 plansz. Przedstawiają one wysiłki Polaków, które doprowadziły do odzyskania niepodległości oraz osiągnięcia II Rzeczypospolitej.

Zapraszamy wszystkich do korzystania z wystawy!

https://niepodlegla.gov.pl/…/tak-powstawala-niepodlegla-be…/

Projekt „Boberek uczy bezpieczeństwa”

bobrek uczy bezpieczeństwaDzięki uprzejmości pani Dyrektor Miejsko Gminnego Przedszkola Samorządowego w Nowogrodzie Bobrzańskim mimo utrudnień, jakimi są obostrzenia wprowadzone z powodu epidemii COVID-19, udało nam się zrealizować założenia naszego projektu „Boberek uczy bezpieczeństwa”. W ramach projektu odbyły się prelekcje nt. bezpieczeństwa podczas podróży, wakacji, zagrożeń jakie stanowią bezpańskie zwierzęta, spotkania z nieznajomymi czy oddalanie się bez informowania rodziców. Dzieci wybrały się również na spacer z opiekunami i maskotką Bobrem Blanką, aby poznać (a właściwie utrwalić) zasady bezpiecznego poruszania się po mieście, zabawy na podwórku i higieny, o którą należy szczególnie dbać w tym specyficznym czasie (dzieci były bardzo zadowolone, że nawet Blanka ma na sobie wielką maseczkę i przestrzega obowiązujących zasad). Na zakończenie projektu wszystkie przedszkolaki otrzymały opaski odblaskowe oraz kolorowanki, które zilustrował dla nas Grzegorz Rafał Hadzicki „Storknest”.

Patronem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Fiber, a Realizatorem grupa „Pomocne Boberki”. Projekt sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014 – 2020 w ramach zadania „Startuj z FIO- lubuskie lokalnie”.

logotyp

 

1 2 3 88


Miasto nad Bobrem tel.(68)329-09-62 e-mail: now.bobrz.um@post.pl

© Nowogród Bobrzański Serwis informacyjny Urzędu Miasta


projekt i wykonanie: Konrad Dobrzański