Będzie wsparcie dla wyznaczenia szlaku turystycznego

W ramach naborów wniosków, na realizacje zadań zapisanych w Lokalnej Strategii Rozwoju „Nabór 1/2017 Budowa, przebudowa miejsc związanych z turystyką i rekreacją, w tym wodną na obszarze LGD” (o naborze informowaliśmy w dniu 04-01-2017)

Gmina Nowogród Bobrzański znalazła się na liście wybranych operacji (operacja: Budowa infrastruktury rekreacyjnej wraz z utworzeniem szlaku turystycznego „Rowerem w poszukiwaniu Boberków” ) z kwotą pomocy 123 929,00 zł.

więcej na stronie Lokalnej Grupy Działania  MIĘDZY ODRĄ A BOBREM : http://www.miedzyodraabobrem.pl/news,173,wyniki-naborow-i2017-i-ii2017.html

Budowa wiaty rekreacyjnej (wigwam) w Klępinie

baner - wigwam Budowa wiaty rekreacyjnej (wigwam) w Klępinie

Rozbudowa budynku świetlicy wiejskiej w Wysokiej

swietlica-wysokaInwestycja dofinansowana ze środków PFRON na podstawie umowy nr ROPS.IV.63.17.2015 z dnia 15 kwietnia 2016 r., zawartej z Województwem Lubuskim – Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Zielonej Górze. Gmina Nowogród Bobrzański uzyskała dofinansowanie w kwocie 23.000 zł na remont schodów i budowę pochylni dla osób niepełnosprawnych oraz przebudowę toalet w świetlicy wiejskiej w Wysokiej.

logo_pfron_2011_r

 

 

 

 

 

foto: Bartosz Taryma

„Lubuska siłownia pod chmurką” w Nowogrodzie Bobrzańskim

 all

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, że w dniu 18 lipca 2016 roku Gmina Nowogród Bobrzański podpisała umowę na realizację siłowni plenerowej w ramach programu „Lubuskie siłownie pod chmurką” na rok 2016. Na ten cel Gmina otrzymała decyzją Sejmiku Województwa Lubuskiego dofinansowanie w kwocie 10 000 zł. W ramach niniejszego zadania planowana jest realizacja na Wzgórzu Zamkowym siłowni plenerowej wyposażonej m.in. w takie elementy, jak: krzesełko do wyciskania, wyciąg górny, twister, surfer, biegacz, orbitrek, wioślarz, rower, narty czy prasa nożna. Do tego w ramach zagospodarowania terenu planowane jest zakupienie dwóch ławek, koszy na śmieci, stojaka na rowery oraz tablicy z regulaminem. Planowane jest również ogrodzenie terenu siłowni. Obecnie trwają prace związane z przygotowaniem terenu, montażem ogrodzenia, a także montażem poszczególnym elementów siłowni i obiektów małej architektury.

tablica

Informujemy, że w dniu 30 października 2016 roku zakończono prace związane z montażem siłowni na terenie Wzgórza Zamkowego. Zapraszamy mieszkańców do korzystania z poszczególnych urządzeń. Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć dotyczących inwestycji.Miasto nad Bobrem tel.(68)329-09-62 e-mail: now.bobrz.um@post.pl

© Nowogród Bobrzański Serwis informacyjny Urzędu Miasta


projekt i wykonanie: Konrad Dobrzański