Sala Gimnastyczna przy Szkole Podstawowej w Niwiskach!

salagimnastycznaMamy nową salę gimnastyczną przy Szkole Podstawowej w Niwiskach!

31 maja 2016 roku Gmina Nowogród Bobrzański otrzymała zgodę na użytkowanie nowo wybudowanego budynku sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Niwiskach. Inwestycja była realizowana od wiosny 2015 roku, a jej uroczysty odbiór nastąpił tuż przed zakończeniem roku szkolnego 2015/2016.

Parterowy budynek sali gimnastycznej o powierzchni użytkowej 788,37m² podzielony został na 2 części: część sportową oraz część socjalno-szatniową. Jego długość to: 37,44 m, szerokość 24,84 m, wysokość kondygnacji w świetle 3,00-7,23 m, liczba pomieszczeń 14, powierzchnia użytkowa 788,37 m², kubatura 3159,7 m³, jest nowoczesny, do jego wykończenia zastosowano materiały o wysokich standardach. Wszystkie pomieszczenia znajdujące się na terenie sali są przestronne, a szerokie korytarze, łazienki, pozostałe wyposażenie i infrastruktura umożliwiają pełne korzystanie z hali przez osoby niepełnosprawne.

Na terenie sali możliwe jest uprawianie takich sportów zespołowych, jak: piłka siatkowa, piłka koszykowa, piłka ręczna, halowa piłka nożna, badminton, unihokej. Dodatkowo jest możliwość montażu zestawu do gry w tenisa, a także dostępne są stoły i rakietki do gry w tenisa stołowego. Oprócz tego na wyposażeniu sali znajdują się typowe elementy przeznaczone do ćwiczeń gimnastycznych, tj. materace, karimaty, drążki, drabinki, szarfy gimnastyczne czy ławeczki. Nowością jest piłka dźwiękowa z kompletem opasek oraz tablica do liczenia punktów.

Instytucja dofinansowaujca

Łączny koszt inwestycji wyniósł ponad 3,8 mln. Pieniądze na ten cel pochodziły z budżetu gminy oraz dotacji w kwocie 1 248 700,00 zł., jaka została gminie Nowogród Bobrzański przyznana przez Ministra Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej  (FRKF) w ramach Programu Rozwoju Regionalnej Infrastruktury Sportowej.

Mamy nadzieje, że sala będzie efektywnie i z pożytkiem działać przez wiele lat dla mieszkańców sołectwa Niwiska i całej Gminy Nowogród Bobrzański.Miasto nad Bobrem tel.(68)329-09-62 e-mail: now.bobrz.um@post.pl

© Nowogród Bobrzański Serwis informacyjny Urzędu Miasta


projekt i wykonanie: Konrad Dobrzański