Szczepienie przeciwko COVID-19 w Gminie Nowogród Bobrzański

SZCZEPIENIA – wskazówki

Od 15 stycznia rozpoczęła się rejestracja dla osób w wieku 80+, a od 22 stycznia taką możliwość będą miały osoby w wieku 70+.

Każda osoba, która chce poddać się szczepieniu, może zarejestrować się na trzy sposoby:
1. Zalecany – Przychodnia Lekarska NOVOMED s.c. Adres: Warzywna 5, 66-010 Nowogród Bobrzański, 68 332 15 28 od poniedziałku do piątku w godzinach od 08:00 do 18:00 (miejsce sczepień tylko dla mieszkańców gminy Nowogród Bobrz.). Podczas rejestracji prosimy o podawanie informacji o potrzebie zorganizowania dojazdu.
2. Infolinia – 989;
3. Poprzez e-rejestrację: pacjent.gov.pl 3.

Osoby, które zarejestrowały się za pośrednictwem portalu lub infolinii prosimy o kontakt telefoniczny z punktem szczepień 68 332 15 28 w celu potwierdzenia rejestracji.
W przypadku szczepień przeciwko Covid-19 nie obowiązuje przynależność do konkretnej przychodni POZ, jednak w wyznaczonym punkcie ze szczepień może skorzystać tylko mieszkaniec Gminy Nowogród Bobrzański.

Od 25 stycznia 2021r. rusza akcja szczepienia osób, które się zarejestrują.

Gmina zorganizuje darmowy dojazd osobom 80+ i 70+, które:
– posiadają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami;
-mają trudności z dostępem do punktu szczepień (osoby nie mające możliwości samodzielnego, lub przy pomocy najbliższej rodziny, dotarcia do punktu szczepień).

Osoby zainteresowane, najbliższe rodziny, bądź opiekunów, prosimy o przekazanie tej informacji pod nr tel. 68 332 15 28 (od poniedziałku do piątku w godzinach od 08:00 do 18:00) podczas rejestracji lub pod nr telefonicznego punktu potrzeb transportowych 517 886 290 (w poniedziałki od godz. 08:00 do 16:00 oraz od wtorku do piątku w godzinach od 07:00 do 15:00), gdy rejestracji dokonujemy w inny sposób niż poprzez telefon do przychodni.

Przed zaszczepieniem każda osoba musi przejść obowiązkową kwalifikację lekarską i wypełnić kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19 (dostępny na stronie gov.pl, a dla osób, które mają problemy z ich wydrukowaniem są dostępne w biurze podawczym w Urzędzie Miejskim w Nowogrodzie Bobrzańskim).

Kwestionariusz prosimy uzupełnić w zakresie jaki nie sprawi Państwu problemu, a następnie należy zabrać go ze sobą na szczepienie. Już w przychodni przy pomocy personelu zostanie uzupełniona ta część, którą nie jesteśmy samodzielnie uzupełnić. Powyższe działania wykonane w domu znacznie przyśpieszą i usprawnią procedurę szczepienia.
Pacjent poddany szczepieniu pozostaje na obserwacji poszczepiennej na terenie punktu (ok. 30minut).
Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znajdą Państwo pod zamieszczonym niżej linkiem: https://www.gov.pl/web/szczepimysie

 

*Zwracamy się do osób zainteresowanych z prośbą o cierpliwość przy próbach skontaktowania się z punktem szczepień ze względu na dużą liczbę chętnych.Miasto nad Bobrem tel.(68)329-09-62 e-mail: now.bobrz.um@post.pl

© Nowogród Bobrzański Serwis informacyjny Urzędu Miasta


projekt i wykonanie: Konrad Dobrzański