Złote Gody – 50lecie pożycia małżeńskiego

Złote Gody – 50lecie pożycia małżeńskiego – 2018 

W dniu 22 stycznia br. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Nowogrodzie Bobrzańskim pary małżeńskie świętowały Złote Gody. Medal za długoletnie pożycie małżeńskie trafił do jubilatów z gminy Nowogród Bobrzański, którzy w 1967 roku zawierali związek małżeński .

Małżonkowie ślubowali sobie pięćdziesiąt lat temu między innymi w Żaganiu, Brzeźnicy , Nowogrodzie Bobrzańskim , Sulęcinie, Świebodzinie , Galewicach i w Zielonej Górze. Ich jubileusz jest dowodem na to, że można wspólnie i szczęśliwie razem przeżyć pięćdziesiąt lat, przyrzeczenie ,które złożyli zostało dotrzymane. Gratulacje z tej okazji parom składali: Paweł Mierzwiak, burmistrz gminy Nowogród Bobrzański, Robert Milto , przewodniczący Rady Miejskiej i Małgorzata Juszczak, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego.

Burmistrz Paweł Mierzwiak parom, które przeżyły razem w związku małżeńskim 50 lat, wręczył Medale Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę oraz listy okolicznościowe.

Wśród wyróżnionych par znaleźli się: Jadwiga i Marcin Balakowie, Zofia I Witold Balakowie , Danuta I Antoni Bieleccy, Anna i Stanisław Drozdkowie ,Marianna i Henryk Jaryccy , Maria i Mikołaj Kotlarowie, Zofia i Ryszard Michalscy , Gabryela i Sylwester Okuszko ,Anna I Edmund Sabokowie , Lidia i Ryszard Wantuchowie , Regina I Józef Wykoccy .

Uroczystość zakończył specjalnie przygotowany na tę okazję słodki poczęstunek oraz toast wzniesiony lampką szampana.

2016 —-

Jak co roku Urząd Stanu Cywilnego w Nowogrodzie Bobrzańskim  ustalił dane osób zamieszkujących na terenie naszej gminy, które w 1966 roku zawarły związek małżeński oraz wystąpił do kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o przyznanie jubilatom medali „Za długoletnie pozycie małżeńskie.”

W dniu 9 grudnia 2016 roku odbyła się uroczystość 50- lecia pożycia małżeńskiego w tutejszym Urzędzie Stanu Cywilnego.

Jubileusz Złotych Godów w 2016 roku obchodziło 14 par , a byli to :Weronika  Władysław Dmytrowscy , Maria i Józef Ganczarowie, Krystyna I Andrzej Grycza, Kazimiera i Czesław Kobylczakowie, Rozalia i Ludwik Kochutowie, Irena i Kazimierz Kozłowscy, Bogumiła i Józef Kuczakowie , Teresa i Jan Nowakowie , Helena i Wacław Skiba , Maria i Kazimierz Skibińscy , Stefania I Stanisław Skowrońscy , Jadwiga i Julian Stasiunowie, Anna i Jan Wilkowie, Teresa I Stanisław Wojciechowscy .

Burmistrz Nowogrodu Bobrzańskiego , Paweł Mierzwiak wręczył medale ,listy gratulacyjne , kwiaty i drobne upominki. Uroczystość zakończyła się poczęstunkiem , lampką szampana i wspólnym śpiewaniem .

2015 —-

Złote Gody w 2015 roku obchodzili : Danuta i Mieczysław Bonikowie , Maria i Kazimierz Greczyło , Barbara I Tadeusz Grotkiewiczowie , Jarosława i Jan Hływa , Lucja i Jan Juszczakowie , Helena i Jan Kaczmarkowie , Helena  i Adam Kapałowie , Zofia i Jan Kasperczykowie , Teresa i Bernard Najdkowie, Jadwiga i Barłomiej Pisiewiczowie , Katarzyna i Jan Skóra, Jadwiga i Feliks Sokołowscy, Stanisława i Roman Spychała, Helena i Kazimierz Straszakowie , Kazimiera i Marian Urbańczakowie .Miasto nad Bobrem tel.(68)329-09-62 e-mail: now.bobrz.um@post.pl

© Nowogród Bobrzański Serwis informacyjny Urzędu Miasta


projekt i wykonanie: Konrad Dobrzański