Dofinansowanie w ramach programu „Infrastruktura domów kultury”

baner do art.Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Nowogrodzie Bobrzańskim otrzymał dofinansowanie w kwocie 151.000 zł w ramach programu „Infrastruktura domów kultury” ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu na realizację zadania pn. „Bezpieczeństwo. Nowoczesność. Komfort. Kultury w Nowogrodzie Bobrzański – Krok w XXI wiek”.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, dziedzictwa Narodowego i Sportu.

ministerstwo kultury

Dofinansowanie w ramach programu Maluch+

informacjaW dniu 15 stycznia 2021 r. Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej opublikowało listę podmiotów, którym przyznało dofinansowanie w ramach programu Maluch+.
Gmina Nowogród Bobrzański uzyskała dofinansowanie w kwocie 14.400,00 zł na prowadzenie Klubu Dziecięcego w Nowogrodzie Bobrzańskim, który został utworzony w roku 2018 również ze środków tego programu.
Wyniki i lista podmiotów, którym przyznano dofinansowanie w roku 2021 pod adresem:
Wyniki konkursu „MALUCH+” 2021 moduły 2-4 oraz moduły 1a i 1b (w zakresie funkcjonowania nowoutworzonych miejsc) – Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej – Portal Gov.pl (www.gov.pl)

Dofinansowanie na realizację zadania pn. „Usunięcie dzikiego wysypiska opon i rekultywacja tereny zdegradowanego w Klępinie”.

informacja Dofinansowanie na realizację zadania pn. „Usunięcie dzikiego wysypiska opon i rekultywacja tereny zdegradowanego w Klępinie”
Wniosek dotyczący zadania pn. „Usunięcie dzikiego wysypiska opon i rekultywacja tereny zdegradowanego w Klępinie” został zatwierdzony przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze i instytucja ta planuje jego dofinansowanie roku 2021 r. dotacją na cele bieżące do kwoty 296.120,00 zł. Dzięki tym środkom zostanie uporządkowany teren w Klępinie na dz. nr 543/1.logo funduszu

Dofinansowanie na realizację zadania pn. „Usunięcie dzikiego wysypiska i rekultywacja tereny zdegradowanego w Nowogrodzie Bobrzańskim”

usunięcie wysypiskaDofinansowanie na realizację zadania pn. „Usunięcie dzikiego wysypiska i rekultywacja tereny zdegradowanego w Nowogrodzie Bobrzańskim”

Wniosek dotyczący zadania pn. „Usunięcie dzikiego wysypiska i rekultywacja tereny zdegradowanego w Nowogrodzie Bobrzańskim” został zatwierdzony przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze i instytucja ta planuje jego dofinansowanie roku 2021 r. dotacją na cele bieżące do kwoty 53.460,00 zł. Dzięki tym środkom zostanie uporządkowany teren w Nowogrodzie Bobrzański przy ul. Nad Bobrem.

logo funduszu

Dotacja celowa na wykonanie doświetlenia dwóch przejść dla pieszych

dotacjaGmina Nowogród Bobrzański na podstawie porozumienia nr DG.III.8014.48.2020 z dnia 30.06.2020 r. , zawartego z Województwem Lubuskim, uzyskała dotację celową w kwocie 31.462,00 zł na wykonanie doświetlenia dwóch przejść dla pieszych zlokalizowanych w ciągu dróg wojewódzkich: DW 289 w Nowogrodzie Bobrzańskim, ul. Pocztowa – Kochanowskiego oraz DW 290 w Niwiskach ul. Żagańska.

lubuskie warte zachodu

 

 

 

Gala „Błękitny Festiwal Twórczości Dziecięcej” 2020

błękitny festiwal Dnia 27 listopada odbyła się gala Błękitnego Festiwalu Twórczości Dziecięcej czyli zmagania gmin w dziele ochrony środowiska pod hasłem „Ziemia w Waszych rękach”

Tradycją lat ubiegłych konkurs miał charakter międzygminnych zmagań na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Uczestnicy festiwalu w ciągu całego roku pracowali nad zadaniami, które przygotował im organizator.

streszczenie informacji z gali: gala Błękitnego Festiwalu Twórczości Dziecięcej czyli zmagania gmin w dziele ochrony środowiska pod hasłem „Ziemia w Waszych rękach”

efekty pracy SP Wężyska: Błękitny Festiwal 2020- SP Wężyska

 

Galeria pozostałych prac:

błękitnyfestiwal

o zadaniu pisaliśmy:

Nowogród Bobrzański » Dofinansowanie na realizację zadania pn. „Błękitny Festiwal Twórczości Dziecięcej” 2020| serwis informacyjny (nowogrodbobrz.pl)

 

 

Lokalna Grupa Działania „Między Odrą a Bobrem” wydaje publikację!

startuj z FIOInformujemy, że Lokalna Grupa Działania „Między Odrą a Bobrem” wydała publikację dot. najciekawszych inicjatyw dofinansowanych w ramach mikrodotacji FIO.
Wśród nich znalazł się projekt pn. „Bobrek uczy bezpieczeństwa”, realizowany w Nowogrodzie Bobrzańskim”

Publikację można pobrać na:
http://www.miedzyodraabobrem.pl/news,658,prezentujemy-najciekawsze-inicjatywy-w-ramach-fio-2020-startuj-z-fio-lubuskie-lokalnie.html

logotyp

O dofinansowaniu pisaliśmy:

Projekt „Boberek uczy bezpieczeństwa”

Zakończenie realizacji zadania w zakresie ochrony przeciwpożarowej w ramach programu „Bezpieczny Strażak”

bezpieczny strażakInformujemy, że Gmina Nowogród Bobrzański zakończyła realizację zadania w zakresie ochrony przeciwpożarowej w ramach programu „Bezpieczny Strażak”. Dzięki wsparciu Województwa Lubuskiego pozyskano 7 zestawów umundurowania bojowego dla jednostek ochotniczej straży ochotniczych straży pożarnej z terenu gminy Nowogród Bobrzański.

lubuskie warte zachodu

 

 

 

 

O dofinansowaniu pisaliśmy:

Zakup 7 zestawów umundurowania bojowego w ramach programu „Bezpieczny strażak”

 

 

Kolorowanka dla dzieci „Boberek uczy bezpieczeństwa”

boberek uczy bezpieczeństwa Poniżej do pobrania wspaniała kolorowanka dla dzieci „Boberek uczy bezpieczeństwa” którą zilustrował dla nas Grzegorz Rafał Hadzicki „Storknest” w ramach projektu  „Boberek uczy bezpieczeństwa”, plik w formacie pdf do samodzielnego wydruku, w rolach głównych maskotki gminne bobry Boguś, Basia, Bolek, Blanka.

Patronem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Fiber, a Realizatorem grupa „Pomocne Boberki”. Projekt sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014 – 2020 w ramach zadania „Startuj z FIO- lubuskie lokalnie”.

pobierz pdf

logotyp

„Błękitny Festiwal Twórczości Dziecięcej” 2020 – podpisanie umowy

błękitny festiwalW dniu 16.11.2020 r. Gmina Nowogród Bobrzańskim podpisała z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze umowę dotacji nr D20458 na realizacji zadania pn. „Błękitny Festiwal Twórczości Dziecięcej”. Na realizację tego przedsięwzięcia otrzymaliśmy wsparcie w kwocie 7.644 zł.

O dofinansowaniu pisaliśmy: https://nowogrodbobrz.pl/?p=19249

błękitnyfestiwal

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakończenie realizacji zadania pn. „Na STRAŻy mieszkańców Niwisk”

na straży niwiskW dniu 31.10.2020 r. Ochotnicza Straż Pożarna w Niwiskach zakończyła realizację zadania pn. „Na STRAŻy mieszkańców Niwisk”, dofinansowanego przez Województwo Lubuskie.
Dzięki uzyskanemu wsparciu udało się doposażyć salkę w remizie OSP w Niwiskach.

lubuskie warte zachodu

 

 

 

 

O dofinansowaniu pisaliśmy:

 

Zaproszenie – na spotkania profilaktyczne związane z tlenkiem węgla

 

zadanie pn. „Razem możemy więcej” – zakończyło realizację.

razemmozemyW dniu 30.10.2020 r. Stowarzyszenie Miłośników Bogaczowa zakończyło realizację zadania pn. „Razem możemy więcej”, dofinansowanego przez Województwo Lubuskie oraz Gminę Nowogród Bobrzański.
Dzięki uzyskanemu wsparciu udało się doposażyć świetlicę wiejską w Bogaczowie w niezbędne naczynia.

lubuskie warte zachodu

Herb Nowogrodu Bobrzańskiego

 

 

 

 

 

O dofinansowaniu pisaliśmy:

zadanie pn. „Razem możemy więcej”

 

Zakończenie realizacji zadania pn. „Razem dla mieszkańców wsi”

razemdlamieszkancowW dniu 30.10.2020 r. Ochotnicza Straż Pożarna w Nowogrodzie Bobrzańskim zakończyła realizację zadania pn. „Razem dla mieszkańców wsi” dofinansowanego przez Województwo Lubuskie.
Dzięki uzyskanemu wsparciu udało się uzyskać sprzęt ratownictwa chemicznego

lubuskie warte zachodu

 

 

 

 

O dofinansowaniu pisaliśmy:

Realizacja zadań publicznych Województwa Lubuskiego – cztery stowarzyszenia z Gminy Nowogród Bobrzański uzyskały dofinansowanie

Projekt „Boberek uczy bezpieczeństwa”

bobrek uczy bezpieczeństwaDzięki uprzejmości pani Dyrektor Miejsko Gminnego Przedszkola Samorządowego w Nowogrodzie Bobrzańskim mimo utrudnień, jakimi są obostrzenia wprowadzone z powodu epidemii COVID-19, udało nam się zrealizować założenia naszego projektu „Boberek uczy bezpieczeństwa”. W ramach projektu odbyły się prelekcje nt. bezpieczeństwa podczas podróży, wakacji, zagrożeń jakie stanowią bezpańskie zwierzęta, spotkania z nieznajomymi czy oddalanie się bez informowania rodziców. Dzieci wybrały się również na spacer z opiekunami i maskotką Bobrem Blanką, aby poznać (a właściwie utrwalić) zasady bezpiecznego poruszania się po mieście, zabawy na podwórku i higieny, o którą należy szczególnie dbać w tym specyficznym czasie (dzieci były bardzo zadowolone, że nawet Blanka ma na sobie wielką maseczkę i przestrzega obowiązujących zasad). Na zakończenie projektu wszystkie przedszkolaki otrzymały opaski odblaskowe oraz kolorowanki, które zilustrował dla nas Grzegorz Rafał Hadzicki „Storknest”.

Patronem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Fiber, a Realizatorem grupa „Pomocne Boberki”. Projekt sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014 – 2020 w ramach zadania „Startuj z FIO- lubuskie lokalnie”.

logotyp

 

Dofinansowanie programu „Klub” 2020 na działania sportowe

dofinansowanieJest nam niezmiernie miło poinformować, że stowarzyszenie Lubski Klub Sportowy Karate „OYAMA” i Stowarzyszenie Fiber z Nowogrodu Bobrzańskiego otrzymały dofinansowania w kwocie po 10.000 zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu „Klub” 2020 na działania sportowe realizowane na terenie Gminy Nowogród Bobrzański.
Przedmiotem dofinansowania są podstawowe elementy wpływające na efektywne funkcjonowanie klubu sportowego: wynagrodzenia szkoleniowców prowadzących zajęcia sportowe i zakup sprzętu sportowego.
Program skierowany jest do klubów sportowych (działających w formie stowarzyszenia), których podstawowym celem działalności statutowej jest upowszechnianie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży oraz uczniowskich klubów sportowych.

Więcej na temat programu Klub: https://www.gov.pl/web/sport/nabor-wnioskow-na-realizacje-w-2020-roku-programu-klub

Wyniki programu: https://www.gov.pl/web/sport/rozstrzygniecie-naboru-wnioskow-na-realizacje-w-2020-r-programu-klub

logo msit

1 2 3 9


Miasto nad Bobrem tel.(68)329-09-62 e-mail: now.bobrz.um@post.pl

© Nowogród Bobrzański Serwis informacyjny Urzędu Miasta


projekt i wykonanie: Konrad Dobrzański