„Z nurtem Bobru. Poznaj przyrodę Gminy Nowogród Bobrzański – pieszo, rowerem, kajakiem.”

baner-z-nurtem-bobruInformujemy, że w celu podniesienia świadomości ekologicznej o znaczeniu ochrony krajobrazu, różnorodności biologicznej i odpowiedzialności za dziedzictwo przyrodnicze Gmina Nowogród Bobrzański wydała publikację pn.
„Z nurtem Bobru. Poznaj przyrodę Gminy Nowogród Bobrzański – pieszo, rowerem, kajakiem”.

Zadanie zostało współfinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze w formie dotacji w kwocie 23.000,00 zł na podstawie umowy nr 2017/EE-wd/053/D

 

 

 

Publikacja w wersji PDF do pobrania (spakowany – format zip – 185 MB ):

pobierz-zip-baner

Wydawca: Gmina Nowogród Bobrzański
https://nowogrodbobrz.pl/
© Wszelkie prawa zastrzeżone/All rights reserved

Lubuski Wawrzyn Literacki

diakovnominacjaRenata Diaków – mgr filologii polskiej,  współzałożycielka Rodzinnego Teatru Lalek PINOKIO w Nowogrodzie Bobrzańskim nominowana do Lubuskich Wawrzynów Literackich 2014 !
Pani Renata: magister filologii polskiej, współzałożycielka Rodzinnego Teatru Lalek PINOKIO. W lutym 2013 roku na rynku wydawniczym ukazała się powieść „Artysta zmartwychwstały”. Książka została wydana w formie e-book’a pod pseudonimem Renata Diakov, wydawnictwo Nowy Świat. W roku 2014 ukazało się papierowe wydanie książki (wydawnictwo Novae Res). Gratulujemy i życzymy powodzenia.

więcej na temat Wawrzynów: www.wimbp.zgora.pl

 

zapraszamy również do przeczytania wywiadu na temat książki (i nie tylko), oraz oczywiście do lektury.

Tadeusz Babiszak

tbabiszak

 

Tadeusz Babiszak to rzeźbiarz od wielu lat związany z Nowogrodem Bobrzańskim. Głównym kręgiem zainteresowań oraz pracy twórczej artysty jest tematyka sakralna. Wizerunki świętych, sceny biblijne, a także z życia świętych wykonuje w formie rzeźb i płaskorzeźb w drewnie lipowym, bukowym lub dębowym.

Teresa Zatwarnicka

tzatwarnicka

Teresa Zatwarnicka to artystka czerpiąca inspiracje ze sztuki ludowej. Swoje prace wykonuje z siana, płótna oraz innych materiałów naturalnych. Tworzy z nich zabawki, ozdoby i różnego rodzaju figurki. Z tych samych materiałów tworzy m.in. świąteczne wystroje pomieszczeń, a także aranżacje wystaw sklepowych. Ważnym elementem działalności artystki są zajęcia z dziećmi i młodzieżą, na których demonstruje sposób, w jaki wykonuje swoje prace i uczy uczestników spotkań tej sztuki.

Andrzej Diaków

AndrzejDiakow_l

Andrzej Diaków – pseudonim artystyczny DIAKOV – twórca, lalkarz, plastyk.

Twórca poszukujący, wędrujący z teatrem i działający od wielu lat w teatrze z siedzibą w Nowogrodzie Bobrzańskim. Współzałożyciel Rodzinnego Teatru Lalek PINOKIO, który prezentuje swoje spektakle na wielu Międzynarodowych Festiwalach Teatrów Ulicznych w kraju i za granicą. Autor wielu scenografii do przedstawień teatrów lalkowych i widowisk teatrów ulicznych. Laureat wielu nagród. Autor wystaw indywidualnych, m.in. Berlin, Aschaffenburg-Niemcy, Zielona Góra, Maglehem-Szwecja. Prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą. Zapraszam do GALERII – ul. T. Kościuszki 35, Nowogród Bobrzański, tel. 691 473 375 Miasto nad Bobrem tel.(68)329-09-62 e-mail: now.bobrz.um@post.pl

© Nowogród Bobrzański Serwis informacyjny Urzędu Miasta


projekt i wykonanie: Konrad Dobrzański